Treehouse of Horror I

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel
Kód: 7F04
Epizóda: S02E03
Premiéra: 25. október 1990
Hosťujúca hviezda: James Earl Jones - ako rozprávač

Marge na začiatku upozorňuje pred strašidelnými príbehmi a možnosťou, že sa deti budú báť.

Je Halloween. Bart a Lisa si v domčeku na strome rozprávajú strašidelné príbehy. Homer sedí vonku na konári a počúva ich historky.

1) Bad Dream House (Dom zlých snov)
Simpsonovci sa sťahujú do nového veľkého domu, ktorý Homer kúpil až podozrivo lacno. Už od začiatku sa v ňom začnú diať zvláštne veci - lietajú knihy, nejaký hlas ich vyzýva, aby išli preč, krv tečie po nábytku, v kuchyni je brána do inej dimenzie, Bart a Maggie sa vznášajú vo vzduchu. Tu Marge nechce žiť, ale na Homerovo naliehanie predsa len v dome zostanú. V noci ich tajomný hlas vyzýva, aby každý vyvraždil svoju rodinu. Marge ich objaví s nožmi v ruke a všetko zastaví. Lisa objaví v pivnici starý indiánsky cintorín. Zvláštny hlas sa ich opäť snaží vystrašiť. Simpsonovci sa rozhodnú, že v ňom aj napriek tomu zostanú. Dom si to chce rozmyslieť a pošle ich von. Dobrovoľne sa sám zničí, než aby s nimi žil.

Všimli ste si:
... sťahovač nábytku dostal prepitné len 1 dolár?
... Maggie sa otáčala hlava?
... na starom indiánskom cintoríne bola pochovaná Pocahontas?

2) Hungry Are The Damned (Hladní sú prekliati)
Simpsonovci sú v záhrade a grilujú si. Zrazu nad ich domom zastaví mimozemský lietajúci tanier a všetkých unesie. Kang a Kodos ich privítajú večerou. Lisa jej ako vždy podozrievavá. Všetko nasvedčuje tomu, že si ich chcú vykŕmiť a ponúknuť ako hlavné jedlo na veľkej hostine. Lisa sa vyberie do kuchyne, aby zistila viac a objaví kuchársku knihu s receptami ako uvariť ľudí. Po niekoľkých oprášeniach knihy vysvitne, že ide knihu receptov pre ľudí. Toto obvinenie urazí a rozplače mimozemšťanov, ktorý len chceli, aby sa cítili u nich príjemne. Vrátia Simpsonovcov domov a odletia preč.

Všimli ste si:
... dva lúče boli potrebné, aby Homera uniesli mimozemšťania?
... hlavy nad podnosmi vyzerali, ako keby boli jedlom?
... mimozemšťania hovoria rigolštinou, ktorá je totožná s angličtinou?

+------------+
-  HOW TO  -
-  COOK  -
-      -
-  HUMANS  -
-      - 
-      -
+------------+

+------------+
-  HOW TO  -
-  COOK  -
-   FOR  -
-  HUMANS  -
-      - 
-      -
+------------+

+------------+
-  HOW TO  -
-  COOK  -
-   FORTY -
-  HUMANS  -
-      - 
-      -
+------------+

+------------+
-  HOW TO  -
-  COOK  -
- FOR FORTY -
-  HUMANS  -
-      -
-      -
+------------+

3) The Raven (Havran)
Tento príbeh číta Lisa z knihy. Ide o simpsonovský prepis rovnomenného hororu od Alana Edgara Poea z roku 1845. Homer spí v kresle nad rozčítanou knihou. Zrazu niečo zaklope na dvere, ale nič nevojde dnu. Homer začne ovládať strach, zaklopanie mu nedá pokoj. Otvorí teda dvere a nič. Vráti sa do izby, zavrie dvere a počuje ďalšie a ešte silnejšie zaklopanie. Otvorí okno a dovnútra vletí havran. Sadne si na sochu a pozerá na Homera. Havran stále opakuje jediné slová "Nikdy viac". Homer ho vyháňa, ale on zostáva vnútri. Lieta po izbe, keď ho chce Homer chytiť, ale havran je šikovnejší. Havran naďalej sedí na soche a Homer na neho len bezmocne pozerá. Všimli ste si:
... Homer mal pri spánku otvorenú knihu Forgot Ten Lore, Vol. II?
... havran mal Bartovu tvár?

Rozprávanie príbehov sa končí, Bart a Lisa nepociťujú žiadny strach, ale Homer sa klepe strachom na strome. Všetci pokojne spia, iba on nemôže, pretože sa bojí havrana.