Treehouse of Horror XI

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XI
Kód: BABF21
Epizóda: S12E01
Premiéra: 1. november 2000

Na úvod vychádzajú Simpsonovci postupne z domu prezlečení v halloweenskych kostýmoch. Prídu obyvatelia Springfieldu a ubijú ich na smrť všetkých okrem Lisy.

1) G-G-Ghost D-D-Dad (O-O-Otcov D-D-Duch)
V Homerovom horoskope v novinách stojí, že dnes zomrie, čo samozrejme neberie vážne. Cestou do roboty ho stretáva jedna nehoda za druhou, ale prežije. Zdá sa už, že sa predpoveď nenaplní, ale napokon musí doktor Dlaha opäť raz konštatovať smrť spôsobenú brokolicou, ktorá uviazla v Homerovom krku a udusila ho. Svätý Peter nevpustí ducha zosnulého Homera do neba, kým nevykoná do 24 hodín jeden dobrý skutok. Duch prosí Marge o radu, ale jej požiadavky sú na neho priveľa. Musí si poradiť sám. Nedokáže však páchať dobré skutky, ale naopak, nosí ľuďom smolu a sám sa stane obeťou Nelsonovej tyranie. V poslednej minúte sa mu podarí zachrániť malé dieťa pred kolesami auta, ale jeho hrdinský čine svätý Peter nevidí. Homer sa tak dostáva do pekla.

Všimli ste si:
... aj Homerov duch zomrel vďaka brokolici?
... v nebi bol elektrický plot?

2) Scary Tales Can come True (Bláznivé príbehy sa môžu stať skutočnými)
Simpsonovci žijú skromne v domčeku z tekvice. Jedného dňa príde Homer o prácu a to ho prinúti vyhnať Lisu a Barta do hlbokého a hustého lesa. Deti putujú po lese až sa dostanú k malej chalúpke. Lisa pochopí, že ide o rozprávkovú Chalúpku u Troch medveďov, a preto rýchlo z nej ujdú. Marge medzitým pošle Homera do lesa, aby našiel svoje deti a priviedol ich domov. Ďalšou zástavkou Lisy a Barta je perníková chalúpka, kde sa dostanú do zajatia starej bosorky. Lisa sa stane jej slúžkou, zatiaľ čo Bart si len napcháva a napcháva. V pravej chvíli, keď bosorka chce hodiť Lisu do pece, prichádza Homer a po ťažkom boji, pri ktorom sa napoly stane sliepkou, za mu podarí zachrániť deti.

Všimli ste si:
... Bart dostal mor?
... Maggie bola na predaj za 2 kurčatá alebo za najlepšiu ponuku?

3) Night of The Doplhin (Noc defínov)
Simpsonovci sú na delfíniej šou. Lise príde delfína ľúto a rozhodne sa ho vypustiť do mora. Za utrpenie, ktoré mu ľudia spôsobili, chystá strašnú odplatu. Zhromažďuje svoju armádu a tiahne na mesto. Množstvo obetí sa zvyšuje, a preto sa uskutoční mestské zhromaždenie v radnici. Tu sa delfíny, ktorí kedysi obývali pevninu, chopia moci a vyženú ľudí do mora. Ľudia sa ešte pod Homerovým vedením vzbúria, ale neúspešne, a tak sa stanú novými obyvateľmi morí.