Treehouse of Horror XIV

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XIV
Kód: EABF21
Epizóda: S15E01
Premiéra: 2. november 2003

Lisa a Bart si preberajú halloweensku nádielku. Skončí sa to bitkou, Homer zapáli Aba, deti zrolované v koberci bije basebalovou pálkou a tragédiu dokončí Marge, keď ho zastrelí. Tomuto sa z lietajúceho taniera vyzdobeného vo vianorčnom duchu prizerajú Kang a Kodos.

1) Reaper Madness (Bláznivý posol smrti)
Simpsonovci pozerajú televíziu. Vtom zazvoní smrť, aby si prišla po Barta. Po dlhej naháňačke sa jej konečne podarí chytiť Barta, ale Homer v poslednej chvíli zakročí a zubatú zneškodní bowlingovou guľou. Od toho okamihu nikto v meste nemôže zomrieť. Keď si Homer oblečie odev už mŕtvej smrti, stáva sa jej nástupcom. Stačí jediný dotyk jeho skostnatenou pravou rukou a osoba je mŕtva. Túto skutočnosť aj využíva pre svoje dobro. Jedného rána dostane za úlohy prísť si po Marge. Nezostáva mu nič iné, ako si svoju povinnosť splniť. Vylezie na vrchol, prinesie zabalenú Marge a Boh ho zbaví hrozného povolania. Prefíkaný Homer však zabil Selmu a na motorke uniká pred božským lúčom.

Všimli ste si:
... Maggie naháňala smrť?
... Moe sa chcel obesiť?
... Homer zabil na baseballovom zápase Milhousovho otca a aj reverenda Lovejoya?
... božský lúč zastavil pred vlakom?

2) Frinkenstein (Frinkenstein)
Homerovi omylom zavolajú, že vyhral Nobelovo cenu. Telefonát však mal byť pre profesora Frinka, a preto ho Lisa navštívi. Ten jej porozpráva o jeho otcovi a ukáže jeho zmrazené pozostatky. Podarí sa mu otca oživiť. Utečie z domu, túla sa mestom, vraždí jeho obyvateľov a oblieka si ich veci. Na udeľovaní Nobelovej ceny dostane profesor Frink ocenenie za fyziku. Na pódiu sa objaví aj Frinkenstein a čoskoro vraždí ďalej. Svojim obetiam vyberá mozgy a vkladá ich do svojej hlavy, aby bol múdrejší. Aby sa vraždenie už konečne skončilo, profesor Frink ho po krátkom výpočte zneškodní jednoduchým kopnutím do rozkroku.

Všimli ste si:
... Lisa vie švédsky?
... Frinkenstein vytiahne Skinnerovi z tela chrbtovú kosť?
... v Štokholme riadi dopravu nahá policajtka?
... podľa transparentu pijú víťazi na odovzdávaní Nobelovej ceny zadarmo?

3) Stop the World I Want To Coof Off (Zastav svet, z ktorého chcem odísť)
Bart objaví v starom komixe reklamu na zázračné hodinky, ktoré dokážu zastaviť čas, a tak si ich objedná. Hodinky dorazia za štyri týždne a naozaj fungujú. Tento vynález ukáže aj Milhousovi a pravidelne ho využívajú, aby zosmiešnili ľudí a to až do takej mieri, že musí byť usporiadané stretnutie na radnici, aby tento problém mesto vyriešilo. Tu sa podarí dvoch vinníkov odhaliť. Tí musia utekať pred davom ľudí, aby sa zachránili. Pomôže im zastavenie času, ale rozbijú sa im hodinky. Zrazu zostanú jediní na svete. Spočiatku si to užívajú, ale čoskoro ich takýto život omrzí. Po pätnástich rokoch štúdia knihy o opravách hodiniek ich konečne opravia a všetko môže pokračovať tam, kde sa skončilo.

Všimli ste si:
... hodinky stáli len 49 centov?
... Homer vysypal smeti na Flandersov dvor?
... zo skamenenej Marge si Bart a Milhouse urobili basketbalový kôš?
... Homer si vybral z nosa postavičky vojakov?