Treehouse of Horror XV

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XV
Kód: FABF23
Epizóda: S16E01
Premiéra: 7. november 2004

Keepin´ It Kodos Kang pripravuje v svojej vesmírnej lodi večeru. V rúre sa pečú Simpsonovci a nenažraný Homer pojedá sám seba. Večera sa napokon podarí a šéf si pochutná rodinke.

1) The Ned Zone (Zóna Ned)
Homer hádže na strechu bowlingovú guľu, aby z nej dostal frisbie. Guľa sa odrazí a dopadne priamo na Flandersovu hlavu. Úrazom získa novú schopnosť - predpovedať smrť človeka, ktorého sa dotkne. Takto zistí, že zabije Homera, a preto sa chystá odsťahovať. Keď sa to Homer dozvie, začne provokovať Neda, aby ho zastrelil, ale neúspešne. Tým zmení budúcnosť, ale k horšiemu - Homer zapríčiní jadrový výbuch. Musí ho nasledovať do elektrárne, aby zabránil nešťastiu. Zakáže mu stlačiť gombík, ale Homer počuje pravý opak. Flanders chytí zbraň a zastrelí Homera. Jazyk mŕtveho Homera však stlačí gombík a nastane výbuch.

Všimli ste si:
... Homerove oči, keď sa dozvedel, že Flanders vie predpovedať budúcnosť?
... šerif Wiggum hodil Homerovi jeho zbraň?

2) Four Baheadings And A Funeral (Štyri vraždy a jeden pohreb)
Dej sa odohráva v Londýne v roku 1890. V meste vyčíňa vrah a to je prípad pre detektívku Elizu a jej pomocníka Dr. Bartleya. Vražedná zbraň ju zavedie do starožitníctva. Predavač s knihou v ruke sa stane ďalšou obeťou zločinca. Kniha zavedie mladých detektívov k pánovi Burnsovi. Ten im prezradí, že vražedný nôž predal Homerovi, ktorý sa tak stáva vinným z vraždy. Stane sa však ďalšia vražda, ktorú Homer nemohol spáchať. Námestí sa koná poprava. Lisa v poslednej chvíli prezradí vraha: Je ním samotný šéf Scotland Yardu inšpektor Wiggum, ktorého prezradila vôňa koláča z úhora. Podarí sa mu utiecť v nafukovacom balóne, ale je zastavený zlatistým lietajúcim tanierom Kanga a Kadosa.

Všimli ste si:
... Wiggumove obľúbené jedlo je koláč z úhora?
... vyschnuté hlavy Flandersovcov v starožitníctve?
... bar Moes sa volal v tejto často Maos?

3) In the Belly of the Boss (V útrobách šéfa)
Profesor Frink predstavuje na výstave svoj nový vynález - zmenšovací prístroj. Profesor ho demonštruje na zmenšovaní lieku, ktorý Maggie pripomína zábavné guľôčky. Maggie do nich vlezie a po zmenšení skončí v Burnsovom žalúdku. Jedinou možnosťou ako ju vyslobodiť je náročná cesta do Burnsovho tela. Simpsonovci sa v zmenšenej rakete vydávajú na misiu. Podarí sa im naraziť do Burnsovho vyschnutého srdca, ale vyslobodia sa z neho a zachránia Maggie. Nemajú však dostatok energie na návrat naspäť z dôvodu preťaženia rakety. Homer musí napokon zostať v tele, aby sa ostatní mohli vrátiť. Účinky zmenšenia čoskoro vyprchajú a Homer vyrastie v Burnsovom tele a odvtedy žijú spoločným životom ako siamské dvojičky.

Všimli ste si:
... Homer vybral Burnsovu pečeň a potom mu ju vrátil späť?