Treehouse of Horror XVI

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XVI
Kód: GABF17
Epizóda: S17E04
Premiéra: 5. november 2005

Kang a Kodos pozerajú zo svojej lietajúcej lode baseballový zápas, ale je to pre nich strašná nuda. Pomocou prístroja urýchlia čas. Vznikne vír, ktorý pohltí celý štadión, Springfield, Zem, galaxiu, vesmír a napokon aj samotného Boha.

1) B. I. Bartificial Intelligence (B. I. Bartovská inteligencia)
Bart chce skočiť chrbtom vzad do bazéna, ale pokus sa mu nepodarí a upadne do kómy. Simpsonovci si preto objednajú robotického syna. Nový syn je milý na celú rodinu. Bart sa čoskoro prebudí z kómy a doma nachádza za seba dokonalejšiu náhradu, ktorú nikdy nedokáže pretromfnúť. V ZOO sa naskytá jedinečná príležitosť, ako sa zbaviť parazita, ale Bart je aj tentoraz slabší a končí medzi zmutovanými pávmi. Po tomto pokuse Homer odváža Barta do lesa, kde stretáva skupinu vyhnaných robotov. V noci ich rozoberie a ako superrobot sa vracia domov. Zneškodní konkurenta a opäť sa stáva plnohodnotným členom rodiny. Vtom sa končí Homerov zlý sen...

Všimli ste si:
... nápis na dodávke "BOYS "R" US"?
... robotický syn je nepriestrelný?

2) Survival of the Fattest (Prežitie tlsťocha)
Pán Burns pozýva Homera na poľovnícke stretnutie odohrávajúce sa v jeho sídle. Stretávajú sa tam známe postavy. Zdanlivá zábavy sa rýchlo mení na boj o život a obyvatelia musia utekať, aby sa nestali obeťou pána Burnsa. Všetko toto je vysielané v televízii ako program "The World Series of Manslaugter" (Svetová séria v zabíjaní). Posledným, ktorý ešte žije je Homer. Podarí sa mu vymyslieť dokonalú lesť, ale napokon stráca rovnováhu a padá priamo pod pušku pána Burnsa. V poslednej chvíli prichádza Marge a panvicou ovalí lovcov ľudí.

Všimli ste si:
... Burnsove budúce obete mali už dopredu pripravené miesta pre svoje hlavy?
... Moe vyhral v lotérii milión dolárov?

3) I´ve Grown a Costume on Your Face (Zmenil som sa na svoj kostým)
Pred springfieldskou radnicou sa koná halloweenska párty. Víťazmi za najlepšiu masku sa stávajú Dr. Dlaha oblečený za Drakulu a zelená čarodejnica. Vyplynie, že čarodejnica je skutočná a premení obyvateľov Springfieldu na bytosti, za ktoré sú prezlečení. Z Maggie sa stáva naozajstná čarodejnica so všetkými silami. Obyvatelia v nej vidia nádej ako sa premeniť späť, ale Maggie zo všetkých spraví veľké dudle.

Všimli ste si:
... Nelson použil ako súčasť masky záchodovú kefu?
... Molemana premenila čarodejnica (dosť výstižne) na krtka, pričom nebol za neho prezlečený?