Treehouse of Horror XVII

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XVII
Kód: HABF17
Epizóda: S18E04
Premiéra: 5. november 2006

Vchádzame do Burnsovho domu. V pivnici vyliezajú z truhly potkany, hady, pavúky, zajace a napokon sa ukáže aj mŕtvy Burns. Smithers zavrie Moea do mučiacej truhly a jeho krv vytvorí nápis TREEHOUSE OF HORROR XVII.

1) Married To The Blob (Vydatá za kopu slizu)
Do záhrady Simpsonovcov padne meteorit. Vylezie z neho zelený sliz a po niekoľkých pokusoch ho Homer zje. V noci dostane strašnú chuť na jedlo a vyrabuje celú chladničku. Stále je však hladný, pokúsi sa zjesť Barta, ale Marge zakročí. Hlad ho vyženie von. Narazí na plážovú party mladých, snaží sa ovládnuť, ale horiacemu tínedžerovi neodolá. Pribratý Homer naďalej putuje mestom, zastaví sa na Oktoberfeste plnom vypasených Nemcov. Homer je stále hladnejší a hladnejší, stáva sa postrachom Springfieldu. nezastaví ho ani psychológ Dr. Phil. Nakoniec sa nájde riešenie ako využiť Homerov nadmerný hlad, a tak sa Springfieldu podarí zbaviť bezdomovcov.

Všimli ste si:
... Homer zjedol mačku Snowball?

2) You Gotta Know When To Golem (Spoznáte kedy ísť za Golemom)
Bart ide po nakrúcaní Krustyho show do zákulisia, aby sa sťažoval na kyselinu, ktorú strieka Krustyho budík do tváre. Dostane sa do miestnosti s rekvizitami. Zľakne sa Golema z Prahy - bytosti vytvorenej z hliny, ktorá splní každému želanie napísané na papieri a vložené do jeho úst. Bart si želá, aby k nemu prišiel o polnoci domov a kopol Homer do rozkroku. Lisa si praje, aby rozprával. Golem sa cíti vinný za všetky svoje zlé činy. Marge pre neho vytvorí ženu a vezmú sa.

Všimli ste si:
... vstupné do Krystuho múzea rekvizít je 50 dolárov, pre deti 49?
... Milhouse si oholil hlavu?
... Homer si prial, aby Golem otvoril pohár s pretlakom?

3) The Day The Earth Looked Stupid (Deň, keď Zem vyzerala hlúpo)
Springfield, rok 1938, chudobní obyvatelia čakajú na prídely chleba. Rozhlas varuje ľudí pred inváziou mimozemšťanov. Springfielďania ničia mesto a predstierajú, že sú zvieratá, aby ich marťania nezabili. Až na ďalšie ráno im Lisa vysvetlí, že išlo o rozhlasovú hru "Vojna svetov" a žiadny útok sa nekonal. Všetko pozorujú mimozemšťania, vedia, že ďalšiemu útoku už nikto neuverí, a preto zaútočia. O tri roky je mesto zničené.

Všimli ste si:
... deti dostali v škole cigaretu na ukľudnenie?
... Homer zastrelil Lennyho, Disco Stua a kapitána?