Treehouse of Horror XIX

Špeciálny čarodejnícky diel XIX

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel XIX
Kód: KABF16
Epizóda: S20E04
Premiéra: 2. november 2008
Scenár: Matt Warburton
Réžia: Bob Anderson
Sledovanosť: 12,48 milióna divákov

V úvodnej scéne sa Homer snaží voliť Baracka Obamu za prezidenta, ale volebný stroj pripisuje jeho hlasy protikandidátovi Johnovi McCainovi. Po šiestich neúspešných pokusoch toto zariadenie zje Homera.

1) Untitled Robot Parody
Tento príbeh je paródiou na film Transformers. Bart kupuje Lise bábiku Malibu Stacy ako vianočný darček. Z bábiky sa však vykľuje transformer, ktorý premení všetku techniku v Springfielde na robotov transformerov. Robotu medzi sebou vedú neustále nejaké boje. V snahe tieto nepokoje ukončiť sa Marge pýta na príčiny ich vzájomnej nenávisti. Ako vysvitne, ani oni sami nevedia, a tak sa dohodnú na vzájomnej spolupráci pri porážke ľudskej rasy.

2) How to Get Ahead in Dead-Vertising
Homer berie Maggie do škôlky. Aby ju prinútil zostať, snaží sa ju zabaviť tapetami s Krustyho podobizňou. Krustymu sa to však nepáči a v snahe ochrániť svoje autorské práva, odstráni z tapiet svoju tvár. Maggie plače. Nahnevaný Homer zaútočí na Krustyho a zabije ho. Homera navštevuje istý podnikateľ a ďakuje mu za jeho skutok. Dozvedá sa totiž, že podobizne už mŕtvych celebrít možno bezplatne použiť na komerčné účely. Tak sa začína Homerove vyvražďovanie známych ľudí ako napríklad George Clooney, Prince alebo Neil Armstrong. Dostávajú sa do neba a cítia sa ponížení, že niekto zneužíva ich meno. Krusty presviedča celebrity, aby zostúpili z neba a zaútočili na všetkých, ktorí zarábali na ich smrti. Homer skončí s guľkou v hlave. Aj on sa dostáva do neba a tu sa pomstí celebritám tým, že ich vymkne predtým než sa stihnú vrátiť.

3) It's the Grand Pumpkin, Milhouse
Príbeh je paródiou na seriál It's the Great Pumpkin, Charlie Brown a je nakreslený v štýle kresleného seriálu Peanuts. Milhouse čaká na tekvicovom poli, aby uvidel Veľkú tekvicu. Sprevádza ho Lisa, pretože jeho okuliare sa zahmlili a on nič nevidí. Veľká tekvica sa však neukazuje, a preto odchádza nahnevaná Lisa na halloweensky večierok. Milhouse však nestráca nádej. Jeho slzy pomôžu tekvicu oživiť. Veľká tekvica vydesená zo skutočnosti, že ľudia tekvice vykrajujú a používajú ich ako ozdoby na Halloween. Chce sa všetkým pomstiť, a tak postupne zomiera Homer, školník Willie a Nelson, ktorý nazve Veľkú tekvicu rasistickou, pretože nepomstí aj žlté tekvice. Lisa si uvedomuje, že Milhouse dokáže svojou vierou a slzami oživovať. Hovorí mu o moriakovi Tomovi, symbole Dňa vďakyvzdania, ktorý dokáže poraziť Veľkú tekvicu. Všetci sú zachránení. Moriak sa však dozvedá o tom, že ľudia jedia moriaky a chystá sa pomstiť svoj druh podobne ako Veľká tekvica.