Treehouse of Horror II

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel II
Kód: 8F02
Epizóda: S03E07
Premiéra: 31. október 1991

Marge opäť varuje rodičov nech odložia svoje deti, pretože táto epizóda bude strašidelná, ešte viac ako predchádzajúca.

Je Halloween. Jimbo a Kearney zazvonia u Simpsonovcov a pýtajú si sladkosti, ktoré aj dostanú. Napriek tomu skrášlia dom za odmenu vajíčkami. Prichádzajú deti s vrecami plnými sladkostí. Napchávajú sa nim, čo spôsobí nočné mory.

1) Monkey's Paw (Opičia laba)
Prvý príbeh jej Lisinou nočnou moru. Začína sa v Maroku, kde sú Simpsonovci na dovolenke. Homer si tam kúpi opičiu labu, ktorá splní každé želanie. Predavač ho však varuje: každé želanie spôsobí strašné nešťastie. Simpsonovci sa vrátia domov a je čas na plnenie prianí. Maggie dostane nový dudlík, Bart si praje kopu peňazí a Lisa svetový mier. Simpsonovci sa stanú známymi, ľudia sú už nimi otrávení a svetu vládne mier. Na takýto svet pristanú Kang a Kodos a jednoduchými zbraňami si ho podmania. Homer si praje sendvič, ale nechutí mu, a preto labu dá Flandersovi. Ten sa pomocou nej zbaví votrelcov a stane sa populárnym.

Všimli ste si:
... Homer pašoval z Maroka pod tričkom rôzne suveníry?
... Homer si myslel, že Maggie si priala luxusnú limuzínu, doviezli jej však v nej iba dudlík?
... Pentagon prestavali na obchodný dom?

2) The Bart Zone (Bartovo územie)
V Springfielde žije strašný netvor, ktorý vie čítať myšlienky. Ľudia musia mať šťastné myšlienky, aby ich táto príšera nepremenila na zábavné prízraky. Je ním samotný Bar a svoje schopnosti aj využíva. Šoféruje školský autobus a v škole sa mu všetci, vrátane učiteľov, podliezajú. Keď Bart premení Homera, Marge to už ďalej neznesie a ide s Bartom k psychológovi. Dôvodom jeho správania bola nedostatočná pozornosť Homera k vlastnému synovi. Odvtedy trávia spolu celé dni - chodia na baseball, ryby, kolotoče či do kostola. Vďačný Bart preto napokon vráti milovanému otcovi jeho telo.

3) If I Only Had a Brain (Keby som len mal mozog)
Homer dostane výpoveď za to, že v práci spal. Skutočným dôvodom sú však Burnsove nekalé plány, ktorý potrebuje ľudský mozog, aby mohol zostrojiť dokonalého pracovníka a zbaviť sa tak starých lenivých zamestnancov. Homer si nájde prácu ako hrobár. Zaspí v hrobe a v noci sa stane korisťou Burnsa realizujúceho svoje plány. Vyreže mu mozog a vloží do oceľového stroja. Oživený robotník si to hneď zamieri za šiškami. Takto si to Burns nepredstavoval, a preto vráti Homerovi jeho mozog. Burns nespokojný so svojím vynálezom, kopne do stroja a ten ho privalí. Vtom sa prebudí Homer. Ide do kúpeľne. Pohľad do zrkadla prezradí, že Burnsova hlava bola prišitá k Homerovmu telu.