Treehouse of Horror III

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel III
Kód: 9F04
Epizóda: S04E05
Premiéra: 29. október 1992

Epizóda sa začína ako Hitchkokove horory, Homer sa chystá rozprávať strašidelné príbehy. Má tri príbehy.

Gaučová scéna: Na gauč pribehnú Simpsonovci v podobe kostlivcov.

Simpsonovci usporiadajú v dome Halloweensky večierok. Marge sa snaží strašiť deti, ale Homer jej to pokazí, a tak rozpráva príbeh on...

1) Clown Without Pity (Neľútostný klaun)
Bart dostane na narodeniny od Aba peniaze, ale Homer mu nič nedá, a preto mu ide do obchodu "House of´ Evil - Dom zla" niečo kúpiť. Kúpi mi plyšového hovoriaceho Krustyho, ale predavač ho varuje pred jeho silou. Bartovi sa darček ihneď za páči. Pri pozeraní televízie sa hračka pokúsi nožom zabiť Homera, ale nikto mu to neuverí. Krusty sa pokúša Homera opäť zabiť, tentoraz vo vani pomocou harpúny, ale Homer opäť unikne smrti. Homer sa ho musí zbaviť, a preto ho zakope v lese do diery. Ale doma ho čaká prekvapenie, pretože Krustymu sa podarilo vrátiť spolu s nim, a útok sa opakuje. Marge zavolá na reklamačnú linku. Privolaný chlapík vyrieši problém, tak že prepne Krustyho z režimu zloby na režim dobra. Odvtedy robí Krusty Homerovi otroka a žije spolu s Malibu Stacy v Lisinom dome pre bábiky.

Všimli ste si:
... nápis na obchode House of ´Evil - "Our one stop evil shop"?
... Homer potiahol šnúrku na Krustym, aby opäť ožil?
... Homer prebehne kuchyňou nahý vo chvíli, keď tam jedli aj Patty a Selma?
... do diery kam hodil Homer hračku Krustyho, hodí mafián telo svojej obete?
... privolaný chlapík sa volá Joe?

2) King Homer (Kráľ Homer)
Tento príbeh rozpráva Abe - ide o paródiu na slávneho King Konga. V prístave sa schádza partia pod vedením pána Burnsa (aj na inzerát reagujúca Marge Bouvierová), ktorá odpláva na ostrov, aby zajala veľkú gorilu. Na ostrove uctievajú gorilu pod menom Homer. Marge je zajatá a použijú ju ako obeť pre veľkého opičieho muža. Chlapi strieľajú ma Homera a napokon sa im ho podarí uspať plynom. Prinesú ho do mesta a tam ho použijú ako divadelnú atrakciu. Novinári ho oslepujú bleskami, a preto sa Homer utrhne z reťazí, ktorými je pripútaný. Putuje mestom, až sa dostane k mrakodrapu, v ktorom býva pán Burns a unesie Marge. Šplhá sa s ňou hore, ale unavený padá na cestu. Marge si ho napokon vezme za muža.

Všimli ste si:
... Homer zjedol Lennyho a v spánku aj Smithersa?
... nápis na divadle KING HOMER "Eight Wonder Of The Wold" - KRÁĽ HOMER "Osmy div sveta"?
... Homer sa vyšplhal len na tretie poschodie?
... na svadbe sú aj opice a medzi ne dobre zapadajú Patty a Selma?

3) Dial "Z" For Zombies (Vytoč "Z" ako Zombie)
Poslednú strašidelnú historku rozpráva Bart. Bart prezentuje v škole ako knihu, ktorú prečítal, leporelo pre deti, ale učiteľka mu to neuzná a prikáže mu prečítať inú knihu. V knižnici ho zláka Sekcia okultizmu, kde mu priamo na hlavu zletí kniha "Book of magick and Spelles Vol. II" (Kniha mágie a kúziel). Bart sa pomocou tejto tajomnej knihy pokúsi znovuzrodiť mŕtvu mačku Snowball I, namiesto toho však oživí zombíkov, ktorí pojedajú mozgy dospelých a ich obete sa stávajú jednými z nich. Zombíci sa dostanú aj do domu Simpsonovcov. Rýchlo utekajú do knižnice, aby zastavili hrozbu. Podarí sa a zombíci sa vracajú do svojich hrobov.

Všimli ste si:
... prvá mačka Snowball I žila v rokoch 1988 - 90?
... vedľa ľudského cintorína je cintorín pre domáce zvieratá?
... zombíci nechcú Homerov mozog?
... Kang a Kodos sa tešia zo zombíkov?
... Barney pojedá zombíkov?
... medzi zombíkmi je aj George Washington a William Shakespeare?