Treehouse of Horror IV

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel IV
Kód: 1F04
Epizóda: S05E05
Premiéra: 28. október 1993

Gaučová scéna: Simpsonovci vylezú z podlahy ako zombíci a sadnú si na gauč.

Rozprávačov príbehov je Bart, ktorý sa v saku prechádza po múzeu plnom strašidelných obrazov.

1) The Devil and Homer Simpson (Diabol a Homer Simpson)
Homerovi sa sníva o módnej prehliadke šišiek. Ako sa zobudí, dostane chuť na ne chuť, ale Lenny a Carl mu ich zjedli a núdzové zásoby sú taktiež prázdne. V tom sa zjaví diabol v podobe Flandersa, ktorý mu ponúka šišku výmenou za jeho dušu, keď ju celú zje. V noci ospalý Homer omylom zje posledný kúsok a diabol si okamžite príde pre neho. V pekle musí za trest zjesť tisícky šišiek, čo sa mu bez problémov podarí. Začína sa súd, ktorý vyzerá pre Homera spočiatku dosť zle. Príde však zlom, keď Marge donesie album s fotkami. Na jednej z nich, Homer potvrdzuje, že jeho duša patrí Marge. Diabol si ju teda nemôže vziať, tak mu aspoň premení hlavu na šišku.

Všimli ste si:
... Homerove topánky a ústa išli do nádoby s mäsom na hot dogy?
... právnik Lionel Hutz zbabelo utečie?
... na Homera so šiškovou hlavou čakajú pred domom policajti s kávou v ruke?

2) Terror at 5 1/2 Feet (Hrôza vo výške 5 a pol stôp)
Bart má nočnú moru ako cestou autobusom do školy odpadne koleso. Zlý pocit zo sna zotrváva aj ráno a v autobuse. Keď sa pozrie von z okna, vidí zelenú príšerku ako ničí autobus. Ostatní ju však nevidia, a preto mu neveria. Milhouse si dokonca sadne k tlstému nemeckému chlapcovi, aby ho nemusel počúvať. Bart stále vidí príšeru demolujúcu autobus. Aby sa už konečne upokojil priviažu ho k sedačke, ale príšera mu aj tak nedá pokoj. Hodí na ňu svetlicu a zapálená príšerka padá na cestu, rovno na Flandersovo auto. Dobrák Ned si ju vezme na plecia. Pred školou odpadne koleso, čím sa potvrdia Bartove slová a vyplní jeho nočná mora, ale on už je spútaný a vezú ho do psychiatrickej liečebni. V sanitke sa v okne opäť zjaví príšera, tentoraz s useknutou Flandersovou hlavou, a Bartov strach pokračuje.

Všimli ste si:
... Milhouse zbiera Krustyho kartičky?
... autobusom cestuje aj Skinner, pretože matka mu zobrala kľúče od auta?
... Otto narazí do Molemana a jeho auto vybuchne?
... nápis na sanitke: New Bedlam - Mental Hospital (New Bedlamská psychiatrická liečebňa)?

3) Bart Simpson´s Dracula (Drakula Barta Simpsona)
Simpsonovci putujú na hrad pána Burnsa, po tom čo videli jeho pozvánku vo večerných správach. Privíta ich samotný pán Burns a Smithers, ale sú akísi divní. Na večeru sa pije červený nápoj - krv. Lisa sa to všetko nepozdáva, a preto ide s Bartom, na obhliadku tajomného hradu. V podzemnej miestnosti vylezú zo svojich truhiel vampíry, Bartovi sa im nepodarí utiecť a stane sa jedným z nich. Homer si to nemyslí a pokojne si odídu domov. Lisu v noci prebudí klopanie na okná. Za nimi poletuje Bart a ostatné nakazené deti. Bart jej chce vypiť krv, ale jej krik privolá Homera a ostaných členov rodiny. Jediný spôsob ako zachrániť Barta, je vrátiť sa na hrad a zapichnúť kôl do srdca pána Burnsa. Podarí sa a zdá sa, že je to definitívny koniec. Avšak pri večeri vyskytne, že hlavný vampírom je Marge a všetci sa chystajú vycicať Lisinu krv.

Všimli ste si:
... názov knihy: "Yes, I Am A Vampire by Monty Burns, foreward by Steve Allen" (Áno, som vampír. Napísal Monty Burns)?
... Homer zapichne kôl najskôr do rozkroku.
... vampír Burns, ešte predtým než definitívne zomrie, dá Homerovi výpoveď?