Treehouse of Horror V

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel V
Kód: 2F03
Epizóda: S06E06
Premiéra: 30. október 1994

Gaučová scéna: Simpsonovci si sadnú na gauč ako voodoo bábky prezlečené za Flinstovcov a premenia si hlavy.

Rozprávačov príbehov je Bart, ktorý sa v saku prechádza po múzeu plnom strašidelných obrazov.

1) The Shinning (Osvietenie)
Simpsonovci cestujú na kaštieľ pána Burnsa niekoľko dní, pretože Homer vždy zabudne zamknúť dvere. Keď konečne dorazia, spravia si obhliadku veľkého sídla a na noc v ňom zostanú sami, navyše bez piva a televízneho signálu. V dome sa začnú diať zvláštne veci. Homer sa bez piva a televízie zblázni. Marge ho omráči a zavrie do skladu plného jedla. Odtiaľ ho vyslobodia divné stvorenia a začne so sekerou v ruke naháňať rodinu. Školník Willie ich ide zachrániť, ale stane sa Homerovou obeťou. Rodinka uteká smerom k lesu. Keď ich už Homer takmer má, dajú mu do ruky televízor, ktorý v snehu zanechal Willie a to ho upokojí. Simpsonovci pri spoločnom pozeraní pomaly zamŕzajú.

Všimli ste si:
... Homera netrápi, že zabudli Aba na benzínovej pumpe?
... Maggie poskladala z kociek slovo Red Rum?
... v dome bola baseballová pálka pre prípad núdze?
... Homer zabil školníka Willieho sekerou do chrbta?

2) Time And Punishment (Čas a trest)
Homerovi sa pri obede podarí dať si ruku do hriankovača. Po dlhom boji s ním sa vyslobodí a zničení toaster sa mu podarí opraviť. Stane sa však z neho stroj času, ktorý ho zavedie do doby dinosaurov. Tam zabije otravného komára a tým zmení budúcnosť sveta. Flanders sa stane pánom sveta a Simpsonovcov odvlečú do centra, aby ich prevychovali. Homer utečie a opäť sa vráti do minulosti. Prisadne pravekú rybu a v novom svete je strašne malý. V ďalšom návrate do minulosti spôsobí kýchnutím vyhynutie dinosaurov. Ocitne sa v bohatej budúcnosti, ale bez šišiek ako druhu jedla. Nasleduje niekoľko ďalších návratov a zmenených budúcností, až to napokon Homer vzdá a žije v svete, v ktorom ľudia majú jazyk ako plazy.

Všimli ste si:
... všetci v centre boli všetci oblečení ako Flandersovci, okrem Moea?
... pod pršaním sa rozumelo padanie šišiek?
... Maggie zabila školníka Willieho sekerou do chrbta?
... v jednej z budúcností mali Simpsonovci doma ako Flinstonovci?
... objavili sa tu aj Kang a Kodos?

3) Nightmare Cafeteria (Nočná mora v školskej jedálni)
Bart zostane za trest po škole. Jimbo potkne kuchárku a tá na neho vyleje zelenú omáčku. Skinner jej z neho trochu ochutná a to ho privedie na jednu diabolskú myšlienku. V škole začnú pomaly miznúť deti a Lisa má podozrenie, že z nich pripravujú obedy. V triede je už len Lisa, Bart a Milhouse, a aby sa nestali ďalšími obeťami, utečú. Ich podozrenie sa definitívne potvrdí a sú naháňaní nenásytnými učiteľmi po škole. Milhouse padá do mixéra a hneď nato aj Bart a Lisa. Vtom sa Bart zobudí a zistí, že to bola iba nočná mora. Z okna však preniká plyn, ktorý vyžerie Simpsonovcom kožu. Takto "oblečení" tancujú a spievajú až do konca.

Všimli ste si:
... v jedálni usporiadali Oktoberfest?
... za domácu úlohu bolo zjesť maslo?
... Edna číta knihu The Joy Of Cooking Milhouse?
... Skinner zabil školníka Willieho sekerou do chrbta (ako v predchádzajúcich príbehoch)?