Treehouse of Horror VIII

Slovenský názov: Špeciálny čarodejnícky diel VIII
Kód: 5F02
Epizóda: S09E04
Premiéra: 26. október 1997

1) The Homega Man (Homer a mutanti)
Starosta Quimby nahnevá Francúzsko a to hrozí spätnou akciou proti mestu Springfield a tak sa aj stane. Homer sa dozvie o konflikte, a preto si kúpi protiletecký kryt. Kým je v kryte, mesto zasiahne bomba. Homer je jediný, ktorý prežil útok. Túla sa mestom a doma zistí, že prežila aj jeho rodina vďaka mnohým vrstvám náteru na ich dome...

2) Fly Vs. Fly (Mucha versus mucha)
Homer si kúpi od Frinka jeho nepotrebný vynález - premiestňovač hmoty. Pohodlný a lenivý Homer tento vynález využíva a vďaka nemu sa už viac nemusí pohnúť z pohovky pred televízorom. O prístroj sa zaujíma aj Bart a skúša ako funguje na ich mačke a psovi a napokon skombinuje svoju DNA s muchou v predstave, že sa z neho stane lietajúci superhrdina. V skutočnosti sa však premení na malú muchu s jeho hlavou a jeho telo získa hlavu muchy. Prenasledovanej malej otravnej muche sa podarí prehovoriť do Lisinho saxofónu a tá oboch mutantov premení späť.

3) Easy Bake Coven (Ako si upiecť čarodejnicu)
Je rok 1649, Springfield sa nazýva Sprynge-fielde a verí a bojuje proti čarodejniciach. Goody (Marge) Simpsonová je na mestskom stretnutí obvinená z čarodejníctva. Aby sa obvinenie potvrdilo, zhodia ju zo skaly a ona sa objaví na lietajúcej metle so zelenou tvárou a tmavými čiernymi vlasmi - naozaj je čarodejnica. Marge sa stretne v jaskyni so svojimi sestrami, ktoré sú taktiež čarodejnice. Spolu letia do mesta, aby z neho ukradli deti. U Flandersovcov sa Maude domnieva, že bosorky si prišli po perník, ktorý patril deťom a nie ich deti. Čarodejnice s tým súhlasia, pretože strašenie ľudí za sladkú odmenu považujú za lepšiu zábavu ako kradnutie detí. Tak sa zrodil v meste Springe-fielde sviatok zvaný Halloween.